تور خارجی

همانطور که می دانید جهان سراسر پر از شگفتی است و در هر گوشه ای از این دنیای پهناور جاذبه های زیبا دیدنی تاریخی، طبیعی، تفریحی و غیره قرار گرفته که هر کدام علاقه مندان خاص خود را دارند و کشورها سعی بر این دارند با جذب این گردشگران و علاقه مندان به صنعت گردشگریشان کمک کنند و از این راه نیز در آمد داشته باشند. اما رفتن به دیگر کشورها با زبان ها، ملیت ها و آداب و رسوم متفاوت می تواند کمی دشوار باشد، از این رو با روی کار آمدن تورهایی تحت عنوان تور خارجی این امکان به علاقه مندان به گردشگری و مسافرت داد تا آسوده تر و آسان تر به دیگر کشورها سفر کنند و در عین حال در زمان و هزینه نیز صرفه جویی داشته باشند.

تورهای داخلی به تورهایی گفته می شود که مقصدشان کشورهای خارج از مرز می باشد که شامل بیش از 200 کشور جهان است. تمام تورهای خارجی بسته به مقصد، هتل، ایرلان، خدمات و امکانات قابل ارائه با توجه به بودجه مسافران  باهم متفاوت می باشند. تورهای داخلی نیز همانند تورهای خارجی با توجه به جاذبه های گردشگری شهرها به چندین گروه می توانند تقسیم شوند، تورهایی نظیر تور عرفانی، تور تفریحی، تور ساحلی، تور تاریخی و غیره از این دست تورهای می باشند. تورهای خارجی اغلب هوایی هستند اما برخی تورها نیز به صورت زمینی می باشد و فقط محدود به کشورهای هم مرز می شود، به عنوان مثال تور ارمنستان، تور آذربایجان و غیره.

گردشگران تور خارجی هنگام انتخاب تور، باید این نکته را در نظر داشته باشند که آیا برای سفر به کشور مورد نظرشان نیاز به ویزا دارند و یا خیر؟ برخی از کشورها برای جذب بیشتر گردشگر محدودیتی به نام ویزا ندارند و به راحتی می توان به آن ها سفر کرد، اما برخی دیگر برای ورود به کشورشان خواستار ویزا هستند. ترکیه از کشورهایی است که برای ورود به آن نیازی به ویزا نیست اما برای ورود به آمریکا ویزا الزامی است.

در میان تورهای خارجی برخی از آن ها طرفداران بیشتری دارند، از این دست تورها می توان به تور دبی، تور ترکیه، تور آنتالیا، تور استانبول، تور تایلند، تور مالزی، تور گرجستان و تور ارمنستان اشاره کرد. تعداد ورود گردشگران و توریست های ایرانی تبار در این کشورها نسبت به دیگر کشورهای جهان بیشتر است و هرکدام از آن ها بسته به شرایط آب و هوایی و موقعیت مکانیشان در فصول مختلف سال برای سفر انتخاب می شوند.

علاقه مندانی که قصد سفر با استفاده از تور خارجی دارند می توانند با مراجعه به سایت لحظه آخر تور مورد نظر خود را رزرو نمایند، لازم به ذکر است در این سایت تورهایی تحت عنوان تور لحظه آخری وجود دارند که می توان در آن تورهای خاری را با قیمتی پایین تر اما با امکاناتی مشابه تور معمولی رزرو کنند و با هزینه کمتر سفری لذت بخش و به یاد ماندنی داشته باشند.