تور داخلی

ایران سرزمینی چهار فصل پر از جاذبه های زیبا و دیدنی است که در نوع خود منحصر به فرد می باشند و در هر سال زیبایی های خود را دارند، ایران در میان دیگر کشورها از لحاظ جاذبه های گردشگری، سرزمینی غنی به شمار می آید، از این حیث ایرانیان نیز علاقه مندند به شهرهای مختلف کشور سفر کنند و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنند و لذت ببرند.

از این رو تورهایی تحت عنوان تور داخلی توسط شرکت های گردشگری و آژانس ها ایجاد شدند تا علاقه مندان بتوانند به راحتی با این تورها به نقاط مختلف ایران سفر کنند و به تماشای زیبایی هایی که در سرزمین مادریشان وجود دارد بنشینند. تورهای داخلی به تورهایی اطلاق می گردد که صرفا محدود به شهرهای مختلف داخل ایران می باشد و شهرهای خارج از کشور مشمول آن نمی شود.

تورهای داخلی ایران به تورهای مختلفی تقسیم می شود، تورهایی همچون تور تاریخی، تور تفریحی، تور زیارتی، تور ساحلی، تور طبیعت گردی، تور یک روزه و غیره که با خدمات و امکانات مختلف به گردشگران عزیز ارائه می شود. این تورها از سه طریق هوایی، زمینی و ریلی صورت می پذیرند و برای جزایر جنوبی ایران امکان سفر دریایی نیز وجود دارد.

از تورهای پرطرفدار و جذاب ایران می توان به تور مشهد، تور قشم و تور کیش اشاره کرد، مشهد به دلیل زیارتی بودنش و جزایر کیش و قشم به دلیل جاذبه ها و تفریحات جذابی که در خود جای داده اند اکثر مسافران و گردشگران را به سوی خود می کشانند. از دیگر تورهای جذاب ایران می توان تور ماسوله، تور چابهار، تور شیراز و تور سرعین را نام برد.

برای این که سفری لذت بخش تر داشته باشیم و از زمان کوتاه سفر استفاده بهینه کنیم، می توانیم قبل از سفر از عواملی همچون آب و هوا، موقعیت مکانی، مسیر و غیره آگاهی لازم را داشته باشیم و با توجه به آن سفر را آغاز کنیم. گردشگران تور داخلی باید بدانند فصل مناسب برای  سفر به شهر مورد نظرشان چه فصلی می باشد تا سفری دل چسب تر داشته باشند. به عنوان مثال در فصل تابستان شهرهای جنوبی کشور گرمای طاقت فرسایی دارند و سفر به جنوب کشور چندان لذتی ندارد و بهترین فصل برای سفر به این شهر ها فصل زمستان می باشد.

فصل زمستان نیز برای سفر به نیمه شمالی کشور مناسب نیست چرا که در این فصل بارندگی در این نقاط بسیار است و برای گشت و گذار کمی دشوار است، مناسب ترین فصل برای سفر به شهر های ساحلی بهار و پاییز می باشد و برای سفر به مشهد و یا شهرهای شمال غربی ایران فصل تابستان می تواند بسیار ئل چسب باشد. در شهرهای مرکزی ایران نیز بسته به موقعیت جغرافیایی آن ها می تواند بین فصول بهار و یا پاییز متغیر باشد. از دیگر عوامل به موقعیت مکانی شهر اشاره شد.

علاقه مندانی که قصد سفر با تور داخلی را دارند می توانند با مراجعه به سایت لحظه آخر از تورهای مختلف بازدید کنند و تور مورد نظر خود را رزرو نمایند. در صورت تمایل می توانید پیشنهادات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگر کاربران نیز از تجریبات شما استفاده کنند.