تور مشهد

شهر مشهد به لحاظ زیارتی بودنش از گذشته تا به امروز مورد توجه مردمان بوده و هست و به دلیل قرارگیری بارگاه امام رضا در آن سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند به طوری که در حال حاضر تور مشهد از پرطرفدار ترین تورهای داخلی است و طرفداران بسیاری دارد. اما گردشگران باید این را در نظر داشته باشند که این شهر علاوه بر جنبه زیارتی، جنبه های تفریحی و سرگرمی نیز دارد و جاذبه های بسیار زیادی را در خود جای داده است.

در این مقاله می خواهیم کمی بیشتر در مورد جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر صحبت کنیم تا مسافرانی که قصد سفر به آن را دارند با آگاهی بیشتری سفر کنند و علاوه بر زیارت از جاهای دیدنی آن نیز بازدید نمایند. شهر مشهد در شمال شرقی کشور ایران قرار گرفته که سالانه میزبان 25 میلیون مسافر از اقصی نقاط ایران و حتی جهان می باشد. 

اگر بخواهیم اماکن دیدنی مشهد را نام ببریم از حوصله این مقاله خارج می شود چرا که این شهر پر از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی است که هر کدام به طریقی زیبایی های منحصر به فردی دارد، اما از مهم ترین جاذبه های دیدنی مشهد می توان به مسجد گوهرشاد، ییلاق طرقبه، آرامگاه فردوسی، پارک کوهسنگی، پارک هفت حوض، پارک وکیل آباد، آبشار اخلمد، آبشار ارتکند، آبشار قره سو غیره اشاره کرد. از تفریحات پر بازدید مشهد نیز می توان به سرزمین موج های آبی اشاره کرد. جالب است بدانید که گردشگری قطب اصلی اقتصاد این شهر می باشد.

کسانی که قصد سفر به مشهد را دارند باید بدانند که این شهر از آب و هوایی متفاوت برخوردار است و نمی توان برای تمامی نقاط آن به یک نوع آب و هوا اکتفا کرد، اما در کل استان خراسان رضوی از آب و هوایی سرد و معتدل برخوردار است. بهترین فصل سفر به مشهد فصل های بهار و تابستان می باشد چرا که در این فصول از سرمای شدید خبری نیست و از هوایی متعادل برخوردار است.

علاقه مندانی که قصد سفر به این شهر را دارند و می خواهند با وسیله نقلیه عمومی به آن سفر کنند، بدانند که از سه طریق ریلی، هوایی و جاده ای می توان به این شهر سفر کرد. اما طبیعتا راحت ترین راه مسیر هوایی می باشد که در زمان نیز صرفه جویی در پی دارد. مشهد تنها یک فرودگاه بین المللی دارد که با عنوان فرودگاه شهید هاشمی نژاد شناخته می شود، این فرودگاه در حال حاضر دومین فرودگاه پر تردد ایران می باشد که رتبه اول آن متعلق به فرودگاه مهر آباد می باشد. شرکت های هواپیمایی بسیاری در این فرودگاه پرواز دارند که از مهم ترین آن ها ترکیش ایرلانز، هواپیمایی تابان، هواپیمایی قشم، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی امارات و هواپیمایی شاهین ایر می باشند. با مراجعه به سایت لحظه آخر می توان به راحتی از تورهای این شهر زیارتی بازدید و تور مورد نظر را رزرو کرد.