تور قشم

اگر بخواهیم جاهای دیدنی ایران را نام ببریم و یا برای سفر پیشنهادی داشته باشیم، حتما یکی از گزینه ها جزایر جنوبی کشور می باشد، جزایر کیش و قشم از توریستی ترین مقاصد ایران می باشند که می توان در آن ها به راحتی تفریح کرده و لحظاتی خوش برای خود، دوستان و خانواده ثبت کرد.

در این مقاله می خواهیم در مورد جزیره قشم صحبت کنیم و برای علاقه مندانی که می خواهند با تور قشم به این جزیره سفر کنند اطلاعاتی در اختیارشان قرار دهیم که بتوانند سفری آسوده خاطر داشته باشند. جزیره قشم با مساحتی بالغ بر 1500 کیلومتر مربع، در آب های نیلگون خلیج فارس و در شمال تنگه هرمز قرار گرفته است. این جزیره با وسعت کمی که دارد جاذبه های فراوانی را در خود جای داده به طوری که اگر بخواهید در این جزیره از تمامی آن ها بازدید کنید چند روزی زمان لازم دارید، به همین دلیل در این ماقله ما به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم، برخی از جاذبه های دیدنی قشم به قدری محصور کننده می باشند که لقب عجایب قشم را گرفته اند و سالانه سیل عظیمی از توریستان و گردشگران را به سوی خود می کشانند. از مکان های دیدنی قشم می توان به تنگه چاهکوه، دره ستارگان، جنگل های حرا، ژئو پارک قشم، غار نمک، زیستگاه لاک پشت ها و بام قشم اشاره کرد. جزیره قشم پهناور ترین جزیره خلیج فارس می باشد.

از دیگر جاهای دیدنی قشم که باید در این جزیره از آن ها دیدن کرد، دلفین های خلیج فارس می باشند، شما به راحتی می توانید با سوار شدن بر قایق به آب های خلیج فارس رفته و به تماشای هنر نمایی و دلبری دلفین های زیبای خلیج فارس بنشینید. همچنین در نزدیکی قشم جزیره دیگری به نام هنگام قرار گرفته که بازدید از آن نیز بسیار هیجان انگیز است، اگر قصد سفر به قشم را دارید حتما به جزیره هنگام نیز رفته و از جاذبه های حیرت انگیز آن دیدن کنید، در هنگام می توانید از سواحل نقره ای و درخشان در شب این جزیره زیبا دیدن کنید. 

اگر بخواهیم از آب و هوای قشم صحبت کنیم باید بگوییم که این جزیره از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار است و رطوبت بالایی دارد، این جزیره در تابستان گرمای طاقت فرسایی دارد، خنک ترین هوای قشم در ماه های دی و بهمن می باشد که بهترین زمان سفر به آن نیز همین ماه هاست، این جزیره بارندگی خیلی کمی دارد و آن هم به صورت رگبار می باشد.

قشم تنها یک فرودگاه دارد که به تازگی تاسیس شده و فاصله اش تا مرکز شهر حدود یک ساعت و نیم راه است، می توان بلیط تور قشم را به راحتی به صورت آنلاین خریداری کرد و سفری لذت بخش داشت. از شرکت هایی که در این فرودگاه پرواز دارند می توان به ماهان ایر، معراج و قشم ایر اشاره کرد. اگر قبلا  به این جزیره سفر کرده اید، در صورت تمایل می توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از آن ها بهره ببرند.