تور ارمنستان

ارمنستان کشوری در همسایگی ایران است که یکی از کشورهای ایده آل در مورد تحصیلات دانشگاهی است و به همین سبب توانسته دانشجویان بسیاری را از کشورهای اطراف به خود جذب کند، این کشور با مساحتی بالغ بر 30000 کیلومتر مربع در چند صنعت مختلف نظیر صنعت نساجی، صنعت فلز و صنعت شیمیایی در حال پیشرفت است و توانسته از صادر کردن محصولات این صنایع ارز قابل توجهی وارد چرخه اقتصادی خود کند، در سال های اخیر در صنعت گردشگری نیز این کشور سعی دارد پیشرفت کند که تا حدودی موفق نیز بوده است، همچنین ارمنستان الماس، مواد غذایی و مواد معدنی نیز صادر می کند و نفت، دخانیات و گاز طبیعی را وارد می کند.

گردشگران تور ارمنستان بد نیست بدانند که دین این کشور مسیحیت می باشد و کلیساهای بسیاری در آن وجود دارند که بازدید از آن ها نیز خالی از لطف نیست و می تواند جذاب باشد، از مهم ترین و ارزشمند ترین کلیساهای ارمنستان می توان به کلیسای گریگور اشاره کرد، از دیگر  اماکن گردشگری ارمنستان می توان به  موزه ماتناداران، صومعه نوراوانک، دره گل ها، معبد گارنی، قلعه و موزه اربونی و غیره اشاره کرد، زبان این کشور نیز ارمنی می باشد و اگر این زبان را بلد نباشید ارتباط برقرار کردن با آن ها کمی دشوار است.

از دیگر مواردی که قبل از سفر به یک کشور باید بدانید آب و هوای آن منطقه می باشد. کشور ارمنستان دارای آب و هوای خشک قاره ای می باشد، به عبارتی این کشور آب و هوایی معتدل دارد و میزان بارندگی آن کم است، این کشور در فصل تابستان روزهای گرم و طولانی دارد، اما در  زمستان هوا زیاد سرد نیست. با توجه به کوهستانی بودن ارمنستان، این کشور رودخانه های بسیاری را در خود جای داده است، از مهم ترین دریاچه های این کشور می توان به دریاچه سوان اشاره کرد که بزرگترین و مرتفع ترین دریاچه آب شیرین جهان محسوب می گردد. بد نیست بدانید سوان و ایروان از شهرهای اصلی و بزرگ ارمنستان به شمار می آیند که با استفاده از تور ایروان و تور سوان در سایت لحظه آخر می توانید به این شهرها رفته و از جاذبه های دیدنی این شهرها نیز بازدید کنید و از مناظر چشم نواز آن ها لذت ببرید.

آخرین موضوعی که باید برای سفر از آن اطلاع داشته باشید وضعیت فرودگاه های مقصد می باشد. کشور ارمنستان به لحاظ این که وسعت زیادی ندارد، تنها یک فرودگاه دارد که آن هم در پایتخت آن یعنی شهر ایروان واقع شده است، فرودگاه با عنوان فرودگاه زوارتنوس که پر تردد ترین فرودگاه قفقاز به شمار می آید. ایرلاین هایی که در این فرودگاه فعالیت دارند شامل ماهان ایر، کیش ایر، آسمان و آرمنیا می باشند. اگر تا به حال به این کشور سفر کرده اید لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.