تور استانبول

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین شهرها در قاره  آسیا، از نگاه توریست ها و گردشگران تبدیل شده است به طوری که این شهر سومین رتبه گردشگری از لحاظ تردد گردشگران را از آن خود کرده است، استانبول شهری با قدمتی دیرینه و زیبایی های تاریخی خاص و منحصر به فردی است که آدمی را محصور خود می کند و هنوز هم استوار ایستاده تا زیبایی های خود را به رخ بکشد. اما این شهر یک ویژگی منحصر به فرد دارد، علاوه بر تاریخی بودن آن، در عین حال بسیار مدرن نیز می باشد چرا که به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم شده و به دلیل این که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است، بخش آسیایی آن تاریخی و بخش اروپایی آن مدرن می باشد. استانبول تنها شهر در  جهان می باشد که در دو قاره مختلف جای گرفته است.

استانبول به عنوان قطب اصلی اقتصاد ترکیه نیز شناخته می شود و نقش بسزایی در صنعت گردشگری این کشور دارد، این شهر پر از جاذبه های گردشگری می باشد که بازدید از هر کدام آن ها می تواند تجربه متفاوتی برای بازدید کنندگان رقم بزند، از جاذبه های استانبول می توان به مسجد ایاصوفیه، تنگه بسفر، کاخ دولما باغچه، کاخ توپکاپی، مسجد سلطان احمد، کلیسای آب انبار و بسیاری دیگر اشاره کرد که بازدید از آن ها برای یکبار هم که شده توصیه می شود.

از دیگر افتخارات شهر استانبول می توان به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا اشاره کرد که در سال 2010 به خود اختصاص داد، همچنین عنوان سومین شهر توریستی جهان را نیز با خود یدک می کشد، از این رو این شهر مورد توجه مردم دنیا قرار گرفته و محبوبیتی خاص یافته است و طبیعتا تور استانبول نیز یکی از پرطرفدار ترین تورها در سراسر جهان به شمار می آید. گردشگران تور استانبول باید بدانند که این شهر دارای آب و هوایی مدیترانه ای و مرطوب است و در فصول مختلف سال از آب و هوایی متفاوت برخوردار است، اگر بخواهیم جزئی تر از آب و هوای استانبول مطلع شویم باید بگوییم این شهر در تابستان هوایی گرم همراه با رطوبت را داراست و در زمستان ها هوایی سرد همراه با بارش را تجربه می کند.

علاقه مندانی که قصد سفر به این شهر را دارند می توانند با مراجعه به سایت لحظه آخر از تور استانبول بازدید نمایند و از اطلاعات دقیق پرواز آگاه شوند، لازم به ذکر است که بازدید از این شهر در برنامه تور ترکیه نیز وجود دارد و با خریداری این تور از دیدنی های جذاب استانبول بی بهره نمی مانید.