تور ترکیه

ترکیه کشوری آسیایی اروپایی محسوب می گردد که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا واقع شده است، اما 97 درصد از این کشور در قسمت آسیایی قرار دارد، بخش آسیایی این کشور با نام آسیای صغیر یا آناتولی و بخش اروپایی آن با نام تراکیه شناخته می شود که این دو بخش توسط دریای مرمر از یکدیگر جدا شده اند و توسط دو تنگه داردانل و بسفروس به هم راه دارند.

مسافران و گردشگران تور ترکیه لازم است بدانند که زبان مردم ترکیه ترکی استانبولی می باشد و اغلب مسلمان هستند. از آنجایی که سبک زندگی مردم این کشور به ایرانی ها شبیه است و آداب و رسومی همانند ایران دارند، مورد توجه مردم ایران قرار گرفته اند و سالانه درصد بالایی از ایرانی ها را برای گذران اوقات فراغت و تفریح به سوی خود می کشاند. در سال های اخیر تعداد ایرانی های مهاجر نیز در این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

ترکیه کشوری با تمدن بسیار کهن می باشد به طوری که یکی از سرزمین های اولیه در تاریخ به شمار می آید و قدمتی دیرینه دارد، این کشور پر از جاذبه های گردشگری متنوع و دیدنی می باشد که می تواند تمامی سلیقه ها را در بر گیرد و گردشگری را ناراضی بدرقه نکند. از جاذبه های طبیعی این کشور و مسجدهای تاریخی معروف استانبول گرفته تا سواحل آنتالیا و تفریحات آبی مهیج همه و همه طرفداران خاص خود را دارند و می توانند خاطرات به یادماندنی و خوشی را برای گردشگران به یادگار بگذارند.

بد نیست بدانید ترکیه به دلیل وسعتی که دارد، دارای آب و هواهایی متفاوت است و در هر گوشه از آن شاهد شرایط آب و هوایی متفاوتی هستیم، به همین سبب در تمامی فصول سال می توان به این کشور سفر کرد و از زیبایی های آن لذت برد. اما در فصل تابستان طبیعتا این کشور میزبان تعداد بیشتری از توریست ها و گردشگران می باشد زیرا سواحل ترکیه از زیبا ترین و جذاب ترین سواحل به شمار می آیند و طرفداران بسیاری دارند. از جاذبه های گردشگری مهم و دیدنی ترکیه می توان به موزه ایاصوفیه ، بازار بزرگ استانبول، کاپادوکیا، سواحل آنتالیا، پاموک کاله، کاخ توپکاپی و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر اشاره کرد که مسافران تور ترکیه باید بازدید از آن ها را در برنامه هاس سفر خود قرار دهند.

مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند باید بدانند که بسته به سلیقه شان چه شرایط آب و هوایی و تفریحاتی را می پسندند و مطابق با موارد مورد علاقه یکی از تورهای این کشور را برگزینند. از پر طرفدارترین تورهای این کشور می توان به تور استانبول، تور آنتالیا، تور کوش آداسی، تور  بدروم و تور مار ماریس اشاره کرد، برای اطلاع از دیگر تورهای ترکیه می توانید به سایت لحظه آخر مراجعه از تورهای این کشور بازدید کنید. لازم به ذکر است هرکدام از شهرهای ترکیه دارای فرودگاه هستند و نیازی به طی کردن مسیرهای بین شهری توسط اتوبوس و یا ماشین نیست.