تور دبی

دبی با مساحتی بالغ بر 4112 کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین شهر امارات متحده عربی شناخته می شود و مشرف به خلیج فارس واقع شده است، در این مقاله قصد سایت لحظه آخر بر این است که مخاطبان را با دبی آشنا کند تا مسافران این تور پیش زمینه ای در مورد دبی داشته باشند و راحت تر سفر کنند.

دبی شهری با آسمان خراش های بسیار زیبا و منحصر به فرد و جاذبه های گردشگری دیدنی در سال های اخیر به یکی از قطب های اصلی گردشگری قاره آسیا بدل شده است، از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های این شهر که باید حتما از آن ها دیدن کرد، می توان به برج خلیفه، برج العرب، خانه شیخ سعید آل مکتوم، پارک الممرز، موزه دبی و نهر دبی اشاره کرد. از تفریحات هیجان انگیز دبی نیز می توان تفریحات بیابانی آن نظیر سافاری و آفرود سواری را نام برد.

آب و هوای شهر دبی بیابانی استوایی می باشد و در اغلب روزهای سال درجه حرارت و رطوبت آن به نسبتا بالاست به طوری که در فصل زمستان درجه هوا در روز حدود 25 درجه سانتی گراد و در شب 12 تا 15 درجه سانتی گراد است. به عبارتی سفر به دبی به شرایط آب و هوایی وابسته نیست چرا که در این شهر آب و هوا در تمامی فصول سال یکسان می باشد. از ویژگی های شهر دبی می توان به قرارگیری بیابان و دریا در کنار هم اشاره کرد، با وجود بیابانی بودن این شهر، دبی دارای 64 کیلومتر نوار ساحلی می باشد و این بر جذابیت آن افزوده است.

بد نیست بدانید شهر دبی خلیج کوچکی به نام خور را در خود جای داده که شهر را به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم کرده است، قسمت شرقی با نام بر دیره و قسمت غربی با نام بر دبی شناخته می شوند. در واقع دبی توسط خلیج خور قسمت های قدیمی و مدرن نیز تقسیم شده است، بخش غربی مدرن بوده و تمامی برج ها و آسمان خراش ها را در خود جای داده است و بخش شرقی بافت قدیمی شهر می باشد. این دو بخش توسط سه پل و یک تونل به هم متصل شده اند.

گردشگران و مسافران تور دبی باید در نظر داشته باشند که مردمان شهر دبی اغلب مسلمان هستند و به عربی صحبت می کنند اما به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و می توانند به راحتی با توریست ها و گردشگران ارتباط برقرار کنند، این شهر دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد که عنوان پر رفت و آمد ترین فرودگاه جهان را با خود یدک می کشد، برای سفر به دبی می توان از ایرلاین های خارجی و داخلی استفاده کرد ، مقصد پروازهای تور دبی نیز همین فرودگاه می باشد و برای رسیدن به داخل شهر می توان از اتوبوس ها و تاکسی های مستقر در فرودگاه استفاده کرد، مدت زمان پرواز از تهران تا دبی حدود 4 ساعت می باشد اما این مدت زمان ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی متغیر باشد.